Online Pazarlama

Internet marketing ya da online pazarlama, internet ağı ya da e-posta üzerinden elektronik ticareti gerçekleştirilmekte olan reklam ve pazarlama girişimlerini tanımlamak üzerine kullanılan genel bir terimdir. Internet marketing, radyo televizyon gazete ya da dergi gibi geleneksel pazarlama yöntemlerinin yanında teknolojinin yardımıyla ticari dünyada çığır açmış bir pazarlama yöntemi olarak varlığını sürdürüyor.

Özelleştirilmiş Online Pazarlama Alanları Hakkında

1.Web pazarlamacılığı: E-ticaret websiteleri, affiliate pazarlama siteleri, promosyonel ve bilgi içerikli siteler, arama motorları vasıtasıyla online reklamcılık ve arama motoru optimizasyonu (SEO) vasıtasıyla gerçekleştirilen organik arama motoru sonuçlarını içeren online pazarlama çeşididir.

2.E-posta pazarlamacılığı: E-posta üzerinden pazarlama yöntemi reklamcılık ve promosyonel pazarlama girişimleri için kullanılır. E-posta vasıtasıyla mevcut ve potansiyel müşterilere mevcut girişimler hakkında bilgi ve hizmet sağlanır.

3.Sosyal medya pazarlamacılığı: Bu yöntemle hem reklamcılık ve pazarlamacılık (viral marketing dahil) Facebook, Twitter, Youtube gibi temel sosyal ağ siteleri üzerinden gerçekleştirilir.Kaynak: http://www.webopedia.com/TERM/I/internet_marketing.html


Son Bloglarımız

Piernet Armut.com 'da
01 Mayıs 2017
Online Pazarlama
16/Haziran/2016
Güvenlik Sözleşmesi - Kullanım Koşulları - İptal ve İade Koşulları - Mesafeli Satış Sözleşmesi