Google yeni Instant uygulamaları ile indirme zahmetini ortadan kaldırıyor

Google, Google Instant Uygulamalarının Android versiyonunu teknoloji meraklılarıyla tanıştırdı.

Instant uygulamalar, kişiye uygulamayı indirmekle uğraşmaksızın mevcut uygulamanın kullanılabilirliğini sağlayarak mobil web ve uygulamaları birbirine bir tık daha yaklaştırmayı başardı. İstenilen task ve içeriğin tamamlanmasıyla, tüketici uygulamanın tamamını indirme derdinden kurtulmuş olacak.

Pazarlama ya da ürün bağlamında, bu modüler uygulama bileşenleri bir nevi açılış sayfası görevi görecek. Bu sebepten Instant Uygulamalar diğer arama/gösterme reklamlarıyla ya da PLA’larla bağdaştırılabilirler. Bu şekilde kullanıcılar, aslında cihazlarında bulunmayan bir uygulama üzerinden güçlü bir bağlantıyla Android uygulaması tecrübesi edinecekler. Bu özellik sayesinde klasik bir uygulamadan çıkış yapma süreci, Android Pay’e bir parmak hareketi ile dokunmak şeklinde çok daha hızlı ve pratik bir hal alacak.

Instant uygulamaları modülarize etme sürecinde ise, Google Play sadece ihtiyaç olan bazı bileşenleri anlık olarak indiriyor. Google’ın bu gelişmesi, şu anda yalnızca B&H Photo, Medium, BuzzFeed, Hotel Tonight, Zumper ve Disney gibi spesifik belirli ortakları tarafından test edildi. Instant uygulamalar mobil kullanıcı tecrübesi bağlamında oldukça önemli ve bir o kadar ilginç etkilere imza atacak gibi görünüyor.Kaynak: http://marketingland.com/googles-instant-apps-like-amp-apps-177838


Son Bloglarımız

Piernet Armut.com 'da
01 Mayıs 2017
Online Pazarlama
16/Haziran/2016
Güvenlik Sözleşmesi - Kullanım Koşulları - İptal ve İade Koşulları - Mesafeli Satış Sözleşmesi