Facebook Video ve Facebook Live Pazarlamacıların geleceği oluyor

Faydalı bir Facebook statejisi geliştirmek esaslı bir odaklanma gerektirir. Facebook video ve Facebook Live, pazarlamacıların ilgisini oldukça çeken iki yeni temel ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Facebook, diğer platformlar gibi hızlı caps üretme ya da komik videolardan kesintiler sunmak gibi biir şey sağlayamıyorken, şu anda markaları bir sonraki seviyeye taşıyacak bir yeniliğe imza attı. Tüm ihtiyacınız olan biraz strateji ve heyecanlanmaya meyilli bir kitle.

Facebook Video, sayfa tüketimi ve paylaşımı için doğrudan içerik yüklenmesine olanak tanıyan bir özellik. Daha ilginç olan kısmı ise; Facebook video, herhangi bir YouTube içeriğinden 4 kat daha paylaşılabilirlik imkanı ve standart fotoğraf gönderilerinden 5 kat daha fazla erişim imkanı sunuyor. Bu sebepten, faydalı bir video içeriği stratejisi geliştiren pazarlamacılar için şu anda Facebook harika bir taktik haline dönüşmeye meyilli bir sosyal platform oldu.

Facebook Live’e gelirsek; Periscope ve Meerkat, kullanıcılarına real-time yayın imkanı sunarak geçtiğimiz yıl oralığı kasıp kavurdu şimdi görünen o ki, Facebook bu çerçevenin içine giriyor ve bu şekilde online broadcast uygulamaları alanında rekabet ortamı gittikçe kızışacak gibi görünüyor. Facebook Live aynı zamanda pazarlamacılara günlük, haftalık ve hatta aylık bölümler olmak üzere hedef alınmış kitleye yayın imkanları sunuyor.

İster Facebook Video kullanın, ister Facebook Live; bir takım stratejik planlarla markanızı, kampanyanızı, ya da şirketinizi maksimum başarı oranları ile buluşturabilirsiniz. 2004’te Mark Zuckerberg tarafından kurulan bu sitenin günümüzde pazarlamacılara bu derece büyük bir ekmek kapısı olabileceğini kim tahmin edebilirdi? Aynı zamanda Facebook’un 360 derecelik video imkânını kullanarak, pazarlamacılar sanal gerçekliğin heyecanını doyasıya yaşayabilirler.Kaynak: http://www.adweek.com/socialtimes/rob-mccarty-popshorts-guest-post-facebook-video-facebook-live/639883


Son Bloglarımız

Piernet Armut.com 'da
01 Mayıs 2017
Online Pazarlama
16/Haziran/2016
Güvenlik Sözleşmesi - Kullanım Koşulları - İptal ve İade Koşulları - Mesafeli Satış Sözleşmesi